adamow.bip.gmina.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
 Urząd Gminy Adamów adamow.gmina.pl
Przetargi > RIG 271.13.2013 - Budowa oświetlenia przy drodze gminnej w m.Adamów (do Profesjonalu) strona główna 

Adamów, 2013-11-06

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Budowa oświetlenia przy drodze gminnej w m.Adamów (do Profesjonalu)

Numer sprawy RIG 271.13.2013

Działając na podstawie art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku -  Prawo zamówień (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z p. zm) Gmina Adamów zawiadamia o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

 

I.  Nazwa (firma) i adres zamawiającego:

Nazwa zamawiającego                 Gmina Adamów

Adres zamawiającego                   Adamów

Kod Miejscowość                        22-442 Adamów

Telefon:                                        84618612

Faks:                                            846186119

adres strony internetowej              adamow.gmina.pl

adres poczty elektronicznej           poczta@adamow.gmina.pl

" target=_new>255);">poczta@adamow.gmina.pl

Godziny urzędowania:                   7:00-15:00


II. Określenie trybu zamówienia:

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej poniżej progów ustalonych na podstawie art. 11 ust. 8 Prawa zamówień publicznych.


III. Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia:

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zamieszczona zostanie na stronie internetowej:

adamow.bip. gmina.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać również bezpośrednio w siedzibie zamawiającego (miejsce Urząd Gminy Adamów, pok. nr 8). Na wniosek wykonawcy zamawiający prześle Specyfikację za zaliczeniem pocztowym.  

Udostępnienie Specyfikacji jest bezpłatne.


IV. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia, z podaniem informacji o możliwości składania ofert częściowych:

Określenie przedmiotu zamówienia

2. Opis przedmiotu zamówienia

Projekt techniczny obejmuje budowę oświetlenia ulicznego w miejscowości Adamów przy drodze gminnej dz. nr 680/2 zasilanego ze stacji trafo. „Kolonia Adamów”.

A)Napięcie zasilania – 400/230 V

Stacja zasilająca – „Kolonia Adamów”.

Istniejąca szafka sterowania pracą oświetlenia ulicznego typu SOu-2nC zainstalowana na słupie nr 20 linii nn.

Montaż i opraw oświetlenia typu OUSh 150 z reduktorem mocy lub odpowiedników innych producentów szt. 10.

System ochrony dodatkowej od porażeń istniejący – dla sieci TN-C


B) Nowe oświetlenie zostanie zrealizowane w oparciu o oprawy zamknięte z lampami sodowymi, wysokoprężnymi o wysokiej jakości, powiązanej z niezawodnością i trwałością a także o bardzo dobrych parametrach oświetleniowych, skuteczności i dopracowanym rozsyle strumienia świetlnego. Wysoka skuteczność świetlna wynosząca 90-110 lm/W dwukrotnie wyższa od skuteczności świetlnej lampy rtęciowej jest podstawową zaletą lampy sodowej, oprawy są wyposażone w reduktory mocy świetlnej, co umożliwia sterować pracą oświetlenia w sposób oszczędnościowy z jednoczesnym zachowaniem wymaganych parametrów oświetlenia. W świetle lampy sodowej wzrasta kontrastowość przedmiotów, a tym samym ostrość widzenia w kurzu i we mgle. O sprawności oświetlenia nie decyduje jednak samo źródło, lecz układ źródło oprawa.

Podstawowe parametry techniczne i użytkowe, jakie powinny posiadać oprawy oświetleniowe i lampy przewidziane do oświetlenia drogi objęte opracowaniem są następujące:

- materiały, z których wykonano oprawy oświetleniowe muszą gwarantować ich eksploatację przez minimum 15 lat bez obniżenia sprawności opraw.

- klosz ochraniający komorę lampową musi być wykonany z materiału odpornego na uderzenia i promieniowanie UV – specjalnie uszlachetniony poliwęglan. Klosz wykonany z materiału nie odpornego na promieniowanie UV po pewnym czasie uległby zżółknięciu, pogarszając w ten sposób parametry oświetleniowe. Materiał odporny na uderzenia zabezpiecza komorę lampową przed zniszczeniem.

- odbłyśnik wykonany z aluminium o wysokim stopniu czystości najlepiej z możliwością regulacji. Czysty chemicznie odbłyśnik gwarantuje nierdzewienie, dzięki czemu oprawa zachowuje korzystną bryłę fotometryczną rozsyłu światłości przez długi okres eksploatacji. Jej sprawność jest wysoka, a parametry oświetlenia na jezdni pod wpływem czasu nie ulegają pogorszeniu i warunki widzenia na drodze są dobre.

- Wysoki stopień ochrony zespołu optycznego oprawy przed przedostaniem się zanieczyszczeń stałych (pył) oraz wody – minimum IP 54, a najlepiej IP 65 lub 66. Wykonanie opraw w II klasie ochronności, w zakresie ochrony przeciwporażeniowej. Oprawy muszą być wyposażone w układ kompensacji mocy biernej ( cos f > 0,85 ), trwałość opraw oświetleniowych na poziomie 16000, sprzęt oświetleniowy musi posiadać atest dopuszczający do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej wydany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą, jednostką upoważnioną do wydawania takiego atestu jest Biuro Badawcze ds. Jakości SEP Warszawa.

Oświetlenie zarówno projektowane jak i istniejące zasilane będzie z projektowanej szafy sterowniczej oświetlenia ulicznego zlokalizowanej na istniejącym słupie nr 20 linii napowietrznej nn. W ramach rozbudowy należy od istniejącego słupa nr 32 linii kablowej oświetlenia wykonać oświetlenie kablowe wykonane kablem ziemnym typu YAKY 4 x 35 mm2, na słupach aluminiowych anodowanych typu SAL-95M lub słupach aluminiowych o parametrach porównywalnych zgodnie z planem linii, na słupach zamontować oprawy oświetleniowe mocując je na wysięgnikach WRP 1/1,5/0,7/5. Oprawy oświetleniowe należy zabezpieczyć za pomocą bezpieczników z wkładką topikową 6A. Kable oświetleniowe prowadzić w ziemi na głębokości 0,7 m, powinny być ułożone na 10 cm. podsypce piaskowej, należy je przykryć warstwą 10 cm. piasku, 15 cm. rodzimego gruntu, przykryć folią kablową koloru niebieskiego i zasypać w całości gruntem rodzimym. Odległość folii od kabla powinna wynosić min. 25 cm. Przy skrzyżowaniu kabla oświetleniowego z drogą gminną oraz wjazdami kable należy prowadzić w rurach osłonowych typu SRS 50, na skrzyżowaniach z mediami podziemnymi kable należy prowadzić w rurach osłonowych typu DVK 75. Przejście kabla pod drogą gminną wykonać metodą przewiertu bez naruszania konstrukcji drogi.

Całość oświetlenia będzie zasilana w ramach istniejącej mocy dla oświetlenia istniejącego.


Wszystkie prace związane z budową objętą niniejszym postępowaniem należy bezwzględnie wykonywać w oparciu o posiadana dokumentację projektowo-techniczna oraz wykorzystanie wiedzy i doświadczenia i przepisów prawa mających bezpośredni wpływ na realizację przedsięwzięcia.


Wwykonawca do ceny swojej oferty musi doliczyć koszty związane z pełna obsługą geodezyjną, która nastąpi po wykonaniu zadania inwestycyjnego objętego niniejszym postępowaniem przetargowym


3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych

4. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej

5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

6. Informacja na temat możliwości powierzenia przez wykonawcę wykonania części lub całości zamówienia podwykonawcom: wykonawca może powierzyć wykonanie części lub całości niniejszego zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku zobowiązany jest do wykazania w formularzu ofertowym części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.

7. Wymagania stawiane wykonawcy:

7.1 Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.

7.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,

7.3 Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.

7.4 Określenie przez wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.

7.5 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

8. Wymagania dot. Gwarancji – Zamawiający otrzyma gwarancje opisane w Projekcie umowy – stanowiącym załącznik Nr 7 do niniejszej SIWZ.

Wszystkie występujące prace w poszczególnych branżach, opisane są w projekcie technicznym, STWiOR dla branży. Wycena na etapie przygotowywania oferty odbywać się będzie na podstawie przedmiarów prac. Wybrany wykonawca przed podpisaniem umowy musi złożyć kosztorys wypełniony w sposób szczegółowy.

Równoważność – technologiczna, materiałowa i inna

Gdziekolwiek powołane są konkretne normy przepisy lub zastosowane rozwiązania materiałowe, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne dostarczone towary, oraz wykonane i zadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania norm i przepisów, o ile w dokumentach nie postanowiono inaczej. Mogą być również stosowane inne odpowiednie normy i przepisy zapewniające zasadniczo równy lub wyższy poziom wykonania, pod warunkiem wcześniejszej ich akceptacji przez Zamawiającego

Przy czym rozwiązania równoważne nie mogą być sprzeczne z zapisami, że wszystkie materiały stosowane przy wykonywaniu robót powinny być nowe, w gatunku bieżąco produkowanym oraz powinny mieć:

1.oznakowanie znakiem CE oznaczające, że dokonano oceny ich zgodności ze zharmonizowaną normą europejską, wprowadzoną do zbioru Polskich Norm, z europejską aprobatą techniczną lub krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Obszaru Gospodarczego, uznanego przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo,

2.deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej wydaną przez producenta, jeżeli dotyczy ona wyrobu umieszczonego w wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa określonym przez Komisję Europejską, albo,

3.oznakowanie znakiem budowlanym oznaczające, że są to wyroby nie podlegające obowiązkowemu oznakowaniu CE, dla których dokonano oceny zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną, bądź uznano za „regionalny wyrób budowlany”.

Zamawiający dla wszystkich rozwiązań wskazuje, aby oznakowanie powinno umożliwiać identyfikację producenta i typu wyrobu, kraju pochodzenia, daty produkcji.

Zamawiający nie uzna za rozwiązanie równoważne dla zastosowanych rozwiązań kolorystycznych dla obiektu objętego niniejszym postępowaniem przetargowym

Kody Wspólnego Słownika Zamówień:

45231400-9 Roboty budowlane w zakresie linii energetycznych, 45316110-9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego, 45112100-6 Roboty w zakresie kopania rowów

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych


V. Informacja o możliwości złożenia oferty wariantowej: zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych


VI. Termin wykonania zamówienia:wymaganym terminem wykonania zamówienia przez zamawiającego jest nieprzekraczalny termin oznaczony datą 22 grudnia 2013 roku. Zawsze możliwe dopuszcza się skrócenie terminu wykonania zakresu wykonania powierzonego zadania inwestycyjnego objętego niniejszym postepowaniem. Termin 22 grudnia 2013 odnosi się jako termin wykonania ostatecznego dla zakresu prac objętych niniejszą SIWZ


VII. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:

1. O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:

1)posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

2) posiadania wiedzy i doświadczenia, wymagane jest wykazanie przez wykonawcę realizacji co najmniej 1 roboty budowlanej okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Zamawiający uzna za spełniony tak stawiany warunek, wykonanie zadania inwestycyjnego, które zakresem swojego wykonania odpowiadają zakresem tj. zakresem rzeczowym nie mniejszym jak montaż słupów- oświetleniowych w ilości sztuk min.8, wykonanie pomiarów, na spełnienie powyższego wykonawca składa załącznik Nr 6 wraz z dokumentami potwierdzającymi należyte wykonanie zakresu prac.

3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający uzna za spełnienie tak stawianego warunku, kiedy wykonawca wykaże:

- posiadanie lub dysponowanie na czas wykonawstwa zadania inwestycyjnego objętego niniejszym postępowaniem przetargowym potencjałem technicznym. Tak stawiany warunek zostanie spełniony przez wykonawcę, który wskaże posiadanie lub dysponowanie sprzętem i zasobami technicznymi nie mniejszymi jak znajdującym się w wykazie sprzętu w przedmiarach robót.

- zatrudnienie lub dysponowanie osobami mogącymi pełnić funkcje nadzoru prac. Zamawiający przez tak podany zapis rozumie, że wykonawca posiada lub dysponuje w swoich zasobach kadrowych na czas realizacji przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem przetargowym – osoby, które mogą pełnić samodzielne funkcje w budownictwie, zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z dn. 16 maja 2006 r. , Nr 83, poz. 578 ze zmianami);

a. podsiadają uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.

Wykonawca oprócz danych z ust. 1 pkt.3 lit. a,- w załączniku Nr 5 wskaże ogólna ilość osób uczestniczących w wykonaniu zadania , będącymi pracownikami lub będącymi w dysponowaniu wykonawcy na czas realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia.

4)  sytuacji ekonomicznej i finansowej, wymagane jest wykazanie przez wykonawcę – wykonawca wskażę posiadanie OC, lub innego dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia

2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

3. Warunki oraz opis sposobu dokonania oceny ich spełnienia mają na celu weryfikowanie zdolności wykonawcy do należytego wykonania niniejszego zamówienia. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu podlegać będą wykluczeniu z udziału w postępowaniu.

4. Z udziału w niniejszym postępowaniu wyklucza się wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 Prawa zamówień publicznych.

5. Ofertę wykonawcy wykluczonego uważa się za odrzuconą.

6. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:

1) jest niezgodną z ustawą.

2) jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt. 3 Prawa zamówień publicznych.

3) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

4)zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.

5) została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

6) zawiera błędy w obliczeniu ceny.

7) wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3 Prawa zamówień publicznych

8) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów,

7. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu oświadczenia oraz dokumenty.

8. Ocena ofert w zakresie poszczególnych zadań będzie niezależna od siebie. Odrzucenie oferty wykonawcy w zakresie jednego zadania nie powoduje automatycznie odrzucenia jego oferty w zakresie innego zadania.


VIII. Informacja na temat wadium: zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

IX. Kryteria oceny ofert i ich znaczenie:

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonywana poprzez:

1. ocenę spełniania warunków minimalnych, wymienionych w opisie warunków udziału w postępowaniu.

2.sporządzenie listy wykonawców.

Ad.1. Na podstawie treści wymaganych oświadczeń i dokumentów, zamawiający dokona oceny spełniania przez wykonawców wymaganych warunków, na zasadzie „spełnia”/”nie spełnia” wymaganego warunku. Wykonawcy, którzy nie spełnią wymaganych warunków, zostaną wykluczeni z postępowania, z zastrzeżeniem Art. 26 oraz w powiązaniu z Art.25 ust.1 ustawy

Ad.2. Zostanie sporządzona lista wykonawców na odpowiednich drukach ZP.

1. Kryteria oceny ofert - zamawiający uzna oferty za spełniające wymagania i przyjmie do szczegółowego rozpatrywania, jeżeli:

1.1. oferta, spełnia wymagania określone niniejszą specyfikacją,

1.2. oferta została złożona, w określonym przez zamawiającego terminie,

1.3. wykonawca przedstawił ofertę zgodną co do treści z wymaganiami zamawiającego.

2. Kryteria oceny ofert - stosowanie matematycznych obliczeń przy ocenie ofert, stanowi podstawową zasadę oceny ofert, które oceniane będą w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez wykonawców w zakresie każdego kryterium.

3. Za parametry najkorzystniejsze w danym kryterium, oferta otrzyma maksymalną ilość punktów ustaloną w poniższym opisie, pozostałe będą oceniane odpowiednio - proporcjonalnie do parametru najkorzystniejszego, wybór oferty dokonany zostanie na podstawie opisanych kryteriów i ustaloną punktację: punktacja 0-100 (100%=100pkt).

4. Wybór oferty zostanie dokonany w oparciu o przyjęte w niniejszym postępowaniu kryteria oceny ofert przedstawione poniżej

Nazwa kryterium waga

Cena brutto 100 %

5. Oferta wypełniająca w najwyższym stopniu wymagania określone w każdym kryterium otrzyma maksymalną liczbę punktów. Pozostałym wykonawcom, wypełniającym wymagania kryterialne przypisana zostanie odpowiednio mniejsza (proporcjonalnie mniejsza) liczba punktów. Wynik będzie traktowany jako wartość punktowa oferty.

6. Wynik- oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów. Realizacja zamówienia zostanie powierzona wykonawcy, którego oferta uzyska najwyższą ilość punktów.

7. Zamawiający dla potrzeb oceny oferty, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego dla zamawiającego, zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrz wspólnotowego nabycia towarów, doliczy do przedstawionej w niej ceny należny podatek od towarów i usług zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa.

8. Zastosowane wzory do obliczenia punktowego.

W kryterium CENA oferta z najkorzystniejszą ceną za całość zamówienia otrzyma maksymalną ilość punktów, każdej następnej ofercie będą przyznawane punkty wg wzoru

C n

C = ------------- x 100% x100 pk C b

Gdzie :

C – kryterium, jako iloraz przedstawiony do dwóch miejsc po przecinku

Cn – zaoferowana najniższa cena za całość zamówienia brutto

Cb – cena oferty badanej brutto

Cn oraz Cb – są badanymi ofertami ważnymi nie podlegającymi odrzuceniu

9. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej w celu wyboru najkorzystniejszej spośród ofert uznanych za ważne.#112


X. Miejsce i termin składania ofert:

Oferty należy składać do dnia: 2013-11-22 do godz. 13:00. składania ofert

w siedzibie zamawiającego;

Urząd Gminy Adamów, Adamów 11b

Gmina Adamów

22-442 Adamów, Pokój nr 4- Sekretariat zamawiającego


XI. Miejsce i termin otwarcia ofert:

Oferty zostaną otwarte dnia: 2013-11-22 o godz. 13:30

w siedzibie zamawiającego; Urząd Gminy Adamów, Adamów 11b

Gmina Adamów 22-442 Adamów, Pokój Nr 14 Sala narad Urzędu Gminy Adamów


XII. Termin związania ofertą

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.


XIII. Informacje o zamiarze zawarcia umowy ramowej: nie dotyczy


XIV. Informacje o zamiarze ustanowienia dynamicznego systemu zakupów wraz z adresem strony internetowej, na której będą zamieszczane dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy


XV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z adresem strony internetowej, na której będzie prowadzona aukcja elektroniczna: nie dotyczy


XVI. Przewidywane zamówienia uzupełniające: zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.


XVII. Informacja o przeprowadzonym dialogu technicznym: zamawiający informuje, że nie przeprowadzono dialogu technicznego dot. niniejszego postępowania.


XVIII. Termin zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w BZP:

Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych nr ogłoszenia: 45158-2013 data zamieszczenia 2013-11-06

 

 

 

 

 

 


Wójt Gminy Adamów

/-/ mgr Dariusz Szykuła

 Dokumentacja postępowania RIG 271.14.2013

Opublikowane przez: piotr brach | Data wprowadzenia: 2013-11-06 11:02:15.
PYTANIA i ODPOWIEDZI

Adamów, 2013-11-14

RIG 271.13/1/.2013

Działając w oparciu o zapisy Art. 38 ust.1, 6 Ustawy prawo zamówień publicznych z 29 stycznia 2004 r. (j.t

z.U.2013.907 ze zmianami), udziela się odpowiedzi na zadane pytania.

W związku z otrzymanym pytaniem dnia 8 listopada 2013 r., udziela się odpowiedzi:

 

AD. 1.

Zapisy gwarancyjne zawarte sa w umowie stanowiące załącznik Nr 7 stanowiący integralna część SIWZ dla postępowania RIG 271.13.2013. Zamawiający zamieszczając zapisy dotyczące gwarancji, zamieścił zapisy w (…)§5 WARUNKI GWARANCJI I RĘKOJM

1. Na wykonany w ramach niniejszego zamówienia obiekt budowlany Wykonawca udzieli

gwarancji i rękojmi na okres:

1) 36 miesięcy na konstrukcyjne elementy budowlane, licząc od dnia wykonania

zamówienia i uznania przez zamawiającego jako należycie wykonane,

2) 12 miesięcy na pozostałe elementy robót budowlanych i wyposażenia, licząc od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego jako należycie wykonane,

3) na okres gwarancji producenta elementów wyposażenia, jeżeli gwarancja producenta tych elementów będzie dłuższa niż 12 miesięcy.

2. Okres gwarancji i rękojmi biegnie równolegle.

3. Okres gwarancji i rękojmi, o którym mowa w ust.1, podlega wydłużeniu o okres gwarancji

producenta i rękojmi ustawowej, w stosunku do tych elementów, które zostaną wymienione na nowe w ramach gwarancji i rękojmi określonej w ust.1.(…)

Niniejszy zapis nie sprzeciwia się zapisom Art. 353 oraz zapisom regulującym zapisy dotyczące rękojmi i gwarancji zawarte w KC, co koresponduje z zapisem Art. 139 UPzp;

- 36 miesięczna gwarancja dotyczy min. słupów oświetleniowych , które są elementami konstrukcyjnymi, zapisy ust.1 pkt.1

- pozostała okresy gwarancji dotyczą okresów min. 12 miesięcznych, i dotyczą wykonanych robót oraz ewentualnej rozbieżności w zakresie dodatkowych elementów wyposażenia, które zostanie użyte na etapie realizacji.

Gwarancji udziela zawsze producent, dla elementów których używa do wykonania zakresu prac wykonawca, odstępstwem od tej sytuacji jest kiedy wykonawca i producent jest jednym podmiotem uczestniczącym w realizacji zadania inwestycyjnego.

Słup oświetleniowy przyjęty w dokumentacji projektowo-wykonawczej jest opisany również pod względem wymagania dotyczące właściwości wyrobów budowlanych, dostawy i składowania, w STWIOR stanowiącym załącznik do SIWZ.

W specyfikacji STWiOR- określono wymagania gwarancyjne w stosunku do wykonawcy, ponieważ Zamawiający zamawia usługę nie materiały „nie ma znaczenia, że do wykonania usługi niezbędne są materiały do jej realizacji” - w tym przypadku dostawca materiałów nie stanowi strony w postępowaniu

 

AD.2.

W SIWZ dla niniejszego postępowania podano zapisy dotyczące Równoważności – technologiczna, materiałowa i inna. Wobec powyższego Zamawiający dopuści do stosowania wszystkie słupy o parametrach zgodnych lub wyższych od przewidzianych do zastosowania w dokumentacji projektowej, dokumentacja przewiduje zastosowanie słupów aluminiowych z powłoką anodowaną posadowionych na fundamentach, wszystkie zastosowane słupy muszą posiadać stosowne certyfikaty, świadectwa techniczne i muszą być dopuszczone do stosowania, wszystkie słupy spełniające te kryteria mogą być zastosowane, proponowane słupy nie spełniają wymogów zgodności. Taki stan rzeczy musi zostać uwzględniony, a rozwiązania nie mogą zostać przyjęte jako rozwiązanie wariantowe, którego zamawiający nie dopuszcza.


AD.3.

Zamawiający nie dopuszcza zmiany kryteriów oceny ofert w trakcie trwania postępowania przetargowego, proponowana zmiana kryteriów oceny spowodowałaby znaczne ograniczenie konkurencyjności oferty i doprowadziłaby do wyeliminowania firm nie posiadających dostępu do producentów, którzy nie zadbali o przeprowadzenie analiz wyrobów pod kątem wprowadzenia proponowanych wymagań, co w sposób znaczący ograniczyłoby atrakcyjność oferty.

 

 

Wójt Gminy Adamów

/-/ mgr Dariusz Szykuła


 Pytanie Nr 1

Opublikowane przez: piotr brach | Data wprowadzenia: 2013-11-14 11:17:42.
Zawiadomienie o wyborze

RIG 271.13.2013
Adamów, 2013-11-26

WG rozdzielnika

ZAWIADOMIENIE
O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Numer sprawy: RIG 271.13.2013.
Nazwa zadania: Budowa oświetlenia przy drodze gminnej w m. Adamów (do Profesjonalu)
1. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 1) Prawa zamówień publicznych zamawiający informuje, że w prowadzonym postępowaniu wybrano do realizacji zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożoną przez wykonawcę:

Nazwa wybranego wykonawcy (firma), adres wykonawcy-
EL-KAN Kania Karol
Rachodoszcze 18, 22-442 Adamów

Uzasadnienie wyboru: uzasadnienie wyboru;
Wykonawca złożył ofertę w oznaczonym terminie.
Złożona oferta w najwyższym stopniu odpowiadała stawianym wymaganiom postawionym przez zamawiającego. Oferta złożona została poprawnie oceniona pod względem wymagań stawianych w SIWZ dla niniejszego postepowania a kryterium ocenne zostało przez w/w wskazanego wykonawcę ocenione na 100 pkt w kryterium cena, które było jedyną formą oceny.
Wybrany wykonawca obowiązany jest skontaktować się z Zamawiającym w sprawie podpisania umowy w terminie do dnia 2013-12-02.

Podstawą prawną dokonanego wyboru jest art. 91 ust. 1 Pzp oraz Kodeks Cywilny
W prowadzonym postępowaniu złożono następujące oferty;
1. FUHP ELMAR inż. Mariusz Niezgoda, zs. sokołów Małopolski – w kryterium cena złożona oferta uzyskała 77,45 pkt
2 ELKAN Kania Karol Rachodoszcze, zs. Rachodoszcze - w kryterium cena złożona oferta uzyskała 100,00 pkt
3. MB7 Mariusz Brzozowski, zs.Otwock - w kryterium cena złożona oferta uzyskała 90,96 pkt
4. FW.ELEKTROMONTAŻ zs.Biłgoraj- w kryterium cena złożona oferta uzyskała 98,08 pkt
5. ELWAT Krzysztof Cofała, zs. Sitaniec - w kryterium cena złożona oferta uzyskała 87,59 pkt

2. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 2) Prawa zamówień publicznych zamawiający informuje, że w prowadzonym postępowaniu nie zostały odrzucone żadne oferty.
3. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 3) Prawa zamówień publicznych zamawiający informuje, że w prowadzonym postępowaniu nie zostali wykluczeni żadni wykonawcy.
4. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 4) Prawa zamówień publicznych zamawiający informuje, że podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą możliwe będzie po dopełnieniu wszelkich formalności po upływie 5 dni od dnia przesłania niniejszego zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.
W niniejszym postępowaniu zamawiający dopuszcza możliwość skrócenia terminów do podpisania umowy, tj. zamawiający stosuje przepisy wynikające z Art. 94 ust.2 pkt.3 lit.a.
Zgodnie z zapisami SIWZ zamawiający dopuścił sposób kontaktowania zgodny z zapisami Art. 27 UPzp.
Środki ochrony prawnej
Od niniejszej decyzji zamawiającego, wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej (Odwołanie, Skarga do Sądu) wobec czynności:
1) wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia;
2) odrzucenia oferty wykonawcy
W pozostałych przypadkach odwołanie nie przysługuje.
Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować zamawiającego o:
1) niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez zamawiającego w niniejszym postępowaniu, lub
2) zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy,
na które nie przysługuje w niniejszym postępowaniu odwołanie.
Termin wniesienia odwołania: 5 dni od dnia przesłania niniejszego zawiadomienia faksem lub drogą elektroniczną, lub 10 dni od dnia przesłania niniejszego zawiadomienia, jeżeli zostało ono przesłane pisemnie.
Informacje dotyczące środków ochrony prawnej znajdują się Specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w Dziale VI Prawa zamówień publicznych „Środki ochrony prawnej", art. od 179 do 198g (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z p. zm)


Wójt Gminy Adamów
/-/ mgr Dariusz Szykuła

 

Opublikowane przez: piotr brach | Data wprowadzenia: 2013-11-28 11:45:15.

Zobacz:
 Dzierżawa i sprzedaż .  OGŁOSZENIA .  PRZETARGI 2012 .  PRZETARGI 2013 .  PRZETARGI 2014 .  PRZETARGI 2015 .  PRZETARGI 2016 .  PRZETARGI 2017 .  PRZETARGI 2018 .  Przetargi 2019 .  PRZETARGI 2020 .  PRZETARGI 2021 .  PRZETARGI 2022 .  PRZETARGI 2023 .  Postępowania poniżej 14000 euro .  Zamówienia poniżej 30000 euro .  Postępowania poniżej 130 000 zł . 
Data wprowadzenia: 2013-11-28 11:45:15
Opublikowane przez: piotr brach
  Biuletyn Informacji Publicznej - adamow.bip.gmina.pl